Iekšlietu ministrs

Sandis Ģirģens

Foto: MK arhīvs

Ekonomikas ministrs

Jānis Vitenbergs

Foto: I.Ābele


Labklājības ministre

Ramona Petraviča

Foto: I.Ābele

Ministrijas kontakti

Adrese:  Čiekurkalna 1.līnija 1 korp.2, Rīga, LV-1026
Kancelejas tālrunis: 67219263,
Fakss: 67829686
E-pasts: 
[email protected]

[email protected]

http://www.iem.gov.lv/lat/

Ministrijas kontakti:

Adrese: Brīvības iela 55, Rīga, LV - 1519
Tālrunis: 67013100; 67013101
Fakss: 67280882
E-pasts: [email protected]

[email protected]

https://www.em.gov.lv/lv/kontakti/ministrijas_kotakti/

Ministrijas kontakti

Adrese: Skolas ielā 28,Rīgā, LV-1331
E-pasts: [email protected]
Tālr.  67021600

[email protected] 

http://www.lm.gov.lv/lv/kontakti


KPV LV atbalsta Ralfu Nemiro - OIK sāgā ieekonomētos līdzekļus ir jānovirza mājokļu atjaunošanai

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcija atbalsta ekonomikas ministra Ralfa Nemiro priekšlikumu, ka OIK staciju revīzijas rezultātā ietaupītos 5 miljonus eiro Ekonomikas ministrijas budžetā ir jānovirza mājokļu atjaunošanas programmai.

Partijas Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens: “Papildu līdzekļu novirzīšana ir arī mūsu nākotnes drošības jautājums, jo liela daļa iedzīvotāju dzīvo padomju laika daudzdzīvokļu namos. Šis mājokļu fonds strauji noveco un nepieciešams valsts atbalsts, lai ēkas renovētu un pagarinātu to kalpošanas mūžu. Šobrīd “Altum” aktīvi saņem pieteikumus par māju renovāciju, bet tā finansiālā atbalsta iespējas ir ierobežotas un šobrīd jau ir rezervēta lielākā daļa no 2020. gadā atvēlētajiem līdzekļiem.  5 miljonu novirzīšana programmai nozīmētu pietiekami lielu palīdzību, lai vēl pārdesmit māju Latvijā varētu uzsākt visaptverošu daudzdzīvokļu māju atjaunošanu.”

Pucens norāda, ka ēku renovācija ir ļoti svarīga reģionos, kuros jauno projektu attīstītājiem ir maza interese par dzīvojamā fonda attīstīšanu. Šajās vietās daudzdzīvokļu māju renovācija ir būtisks atbalsta instruments pašvaldībai, kā nodrošināt iedzīvotājiem atbilstošus dzīves apstākļus, lai tie nevēlētos braukt prom.

Ekonomikas ministrija šogad uzsāka visaptverošu OIK staciju revīziju, kā rezultātā vairākām stacijām tika anulētas darbības licences un vienlaikus arī valsts atbalsts. Tā rezultātā ministrijai izdevās no sava budžeta ieekonomēt 5 miljonus eiro.

Šo priekšlikumu tālāk skatīs Ministru kabineta sēdē, kurā lems par ministriju un to iestāžu neapgūto līdzekļu izlietojumu.


R.Nemiro:

(26.11.2019)

Šodien beidzot atklājām pasaulē lielākās DNS gēnu sekvencēšanas organizācijas Beijing Genomics Institute (BGI) ražotni Latvijā, kas ir lielākā Ķīnas investīcija augstajās tehnoloģijās 15 miljonu eiro vērtībā, un kā piesaistīšanā lielāko lomu spēlēja Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA.

🔬 BGI projekts Latvijā ir viens no spilgtākajiem piemēriem valsts piesaistīto investīciju jomā, kas apliecina Latvijas investīciju vides pievilcību un pieejamību. BGI projekts ir arī izcils piemērs biomedicīnas, mākslīgā intelekta un lielo datu apstrādes potenciālam Latvijā, kā arī apliecinājums inovatīvu produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanas iespējām mūsu valstī. Miljonus vērtas investīcijas, kas veicina inovatīvu produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, vienlaikus nodrošinot desmitiem labi apmaksātu darba vietu, - tāds ir mūsu mērķis investīciju piesaistē, kuru ar šo projektu noteikti sasniedzam! .